start idea aktualności nasi eksperci program materiały galeria linki dołącz do nas


aktualności

Lubuska Akademia Rozwoju: Czas na II sesję
10 01 2019
Jak sięgnąć po unijne pieniądze, chronić środowisko, zadbać o zdrowie mieszkańców oraz jakie korzyści przyniesie regionowi Park Technologii Kosmicznych – to główne tematy styczniowej sesji trzeciej edycji Lubuskiej Akademii Rozwoju. Na wykłady zapraszamy w piątek 18 stycznia.

Sesję rozpocznie Sylwia Pędzińska, Dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym UMWL, która przedstawi możliwości korzystania ze środków unijnych w ramach 32 kolejnych konkursów Regionalnego Programu Operacyjnego.

Bartosz Sierżęga – Dyrektor ds. rozwoju Grupa EKOPRO, wystąpi z prelekcją pt.: Gospodarka o obiegu zamkniętym – nowa forma ochrony środowiska, podczas której omówi rozwiązania mające na celu wdrożenie odpowiednich działań organizacyjnych i procesowych, zapewniających perspektywiczne myślenie i odpowiedzialne funkcjonowanie firm w segmencie ochrony środowiska, recyklingu, gospodarki odpadami i emisjami.

Sport i zdrowy styl życia Lubuszan. Jak zadbać o zdrowie naszych mieszkańców? to temat wystąpienia byłego wioślarza AZS AWF Gorzów Wielkopolski - Michała Jelińskiego. Trzykrotny olimpijczyk, w tym złoty medalista z Pekinu 2008, czterokrotny mistrz świata chorujący na cukrzycę pokaże, że choroba nie musi ograniczać. Wręcz przeciwnie może motywować do większej aktywności, do pokonywania barier, przełamywania stereotypów i realizowania marzeń mimo wszystko! Obecnie walcząc z podstępną cukrzycą Michał Jeliński prowadzi Fundację Activediabet, organizując pod jej szyldem warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży promujące zdrowy styl życia.

Na zakończenie I sesji wykładowej LAR wystąpi Maciej Nowicki, Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego UMWL. W swojej prelekcji przedstawi zmianę podejścia w polityce regionalnej rządu (w ramach konsultacji Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030). Ponadto omówi projekt powstania Parku Technologii Kosmicznych i jego oddziaływanie na rozwój województwa lubuskiego.

W załączeniu szczegółowa agenda I sesji wykładowej III edycji LAR .

Zapisy do udziału w Lubuskiej Akademii Rozwoju przyjmujemy pod tym linkiem.

dołącz do nas

Wypełnij poniższy formularz i zostań słuchaczem Lubuskiej Akademii Rozwoju.


Pracuję w:
Spośród poniżej podanych zagadnień proszę o zaznaczenie przynajmniej trzech, które są niezbędne w Państwa codziennej pracy:
Jakie zagadnienia dotyczące bieżącego funkcjonowania Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego interesują Państwa w szczególności?


- Oświadczam, iż dane osobowe podałem/-am dobrowolnie, a przed wyrażeniem zgody zapoznałem/-am się z informacjami, których podanie jest wymagane zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
- Akceptuję Regulamin Lubuskiej Akademii Rozwoju i zobowiązuję się do jego przestrzegania.
- Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Organizatora Akademii: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w celu rejestracji na Akademię, w tym otrzymywaniu komunikatów dotyczących Akademii w formie wiadomości e-mail. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do rejestracji i uczestnictwa w Akademii. Mam świadomość przysługującego mi prawa dostępu do moich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.